Dlaczego bezpieczeństwa danych jest tak ważne dla Twojego biura rachunkowego?

Dlaczego bezpieczeństwa danych jest tak ważne dla Twojego biura rachunkowego?

Dane finansowe, w tym informacje bankowe, księgowe i podatkowe, są narażone na kradzież i naruszenia bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę dużą ilość szczegółowych danych finansowych, którymi zarządzają firmy księgowe, bezpieczeństwo danych powinno stanowić podstawowy element działalności księgowej. Sprawdź: Bydgoszcz biuro rachunkowe

Raport mówią, że biura rachunkowe są głównym celem cyberprzestępców ze względu na ich dostęp do danych finansowych i innych danych osobowych klientów. Szacuje się, że naruszenia bezpieczeństwa cybernetycznego kosztują firmy aż 1,5 biliona dolarów rocznie.

Jednak, podobnie jak większość firm, biura rachunkowe często wybierają różne praktyki i programy bezpieczeństwa. Wielkość firmy, profil klienta, dane demograficzne i wymagania odgrywają kluczową rolę w określaniu podejścia do bezpieczeństwa danych podejmowanego przez firmy księgowe.

Jednak jeden fakt podkreślający te różnice jest taki, że bezpieczeństwo danych musi być traktowane bardziej poważnie.

Każde naruszenie bezpieczeństwa danych może zagrozić wrażliwych informacji finansowych należących do firmy księgowej lub jej klientów. Może to negatywnie wpłynąć na istniejące firmy, zaufanie i dobrą wolę na dużą skalę, oprócz zagrożenia ciągłości i trwałości biznesu.

Ponieważ firmy księgowe obsługują dużą ilość danych finansowych, wdrożenie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony danych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że nie dojdzie do naruszenia. Błąd ludzki może nie być całkowicie możliwy do uniknięcia. Badania donoszą, że 80 procent naruszeń jest spowodowanych przez błąd ludzki.

Niektóre z kroków mających na celu zmniejszenie liczby takich błędów obejmują wdrożenie lepszych praktyk bezpieczeństwa, korzystanie z bezpieczniejszego oprogramowania oraz wdrożenie spójnych i terminowych środków bezpieczeństwa danych, w tym automatyzację zadań o dużej objętości i wymagających uwagi, takich jak fakturowanie, śledzenie zapasów i listy płac.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments