Dodatkowe funkcjonalności odzieży militarnej, o której nie mieliśmy pojęcia

Dodatkowe funkcjonalności odzieży militarnej, o której nie mieliśmy pojęcia

Odzież militarna charakteryzuje się wytrzymałością, funkcjonalnością a przy okazji również wygodą. Współcześnie, większość z nas kupuje tego typu ubrania tylko dlatego, że są modne. Dodatkowe sznurki, ochraniacze, wzmocnienia, klamry czy pasy – akcesoria te traktujemy jako ozdoby, nie zdając sobie sprawy z ich rzeczywistego zastosowania. Nie sposób wymienić wszystkich dodatków, wykorzystywanych przez producentów w oferowanych ubraniach. Najwięcej oczywiście znajdziemy w przypadku spodni potocznie zwanych „bojówkami”. Jakie dodatkowe funkcjonalności kryje w sobie odzież militarna?

  • Szerokie kieszenie. Dwie szerokie kieszenie zlokalizowane na udach w spodniach taktycznych (typu cargo) nie służą wyłącznie ozdobie – a wręcz przeciwnie. Niezwykle pojemne, dodatkowo zabezpieczone ściągaczami, pomieszczą dodatkowy bagaż. Kieszenie te są niezwykle przydatne, jeżeli zależy nam na wolnych rękach. Zależnie od naszych preferencji możemy schować w nich dodatkowe odzienie, latarkę, pałkę teleskopową, a nawet zakupy z Biedronki.
  • Ściągacze. Specjalne „sznurki” kryją się nie tylko przy wspomnianych wyżej kieszeniach. Ściągacze przy kieszeniach typu cargo doskonale zabezpieczają ich zawartość. Odpowiednio związane sprawiają, że nic ze środka nie wypadnie. Dzięki nim możemy np. bez obaw jechać na rowerze czy przedzierać się przez puszcze. Ściągacze w odzieży militarnej znajdują się również przy nogawkach (aby łatwiej włożyć spodnie w wysokie buty, aby uniknąć przedostania się wody pod spód, aby zniwelować ryzyko ataku owadów czy zwierząt etc.), a także w pasie. Sznurki w pasie przydają się do przymocowania dodatkowego bagażu. Niechaj nie zmyli nas ich wygląd. Zarówno ściągacze jak i same spodnie wytrzymają duży ciężar – znacznie większy, niż nam się wydaje.
odzież militarna

odzież militarna

Kieszenie typu cargo i ściągacze to nie jedyne „dodatki” jakie możemy spotkać przy odzieży militarnej. Warto zaznaczyć, że zarówno jedne jak i drugie znajdziemy również przy militarnym okryciu wierzchnim.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments