Jak prowadzić biuro rachunkowe?

Jak prowadzić biuro rachunkowe?

Prowadzenie biura rachunkowego nie jest łatwe. Przede wszystkim samo otworzenie biura i zatrudnienie na przykład samodzielnego księgowego czy osoby mogącej pochwalić się dyplomem głównego księgowego to tylko początek drogi do sukcesu. W biurze rachunkowym najważniejszy jest personel, który potrafi obsługiwać różne firmy, spółki, związki czy też doradzić osobie fizycznej jak rozliczyć podatek dochodowy. Dlatego warto postawić na zatrudnienie kilku osób z różnymi specjalizacjami np. rachunkowość podatkowa, rachunkowość finansowa czy nawet asystentkę do spraw rachunkowości, aby biuro jako przedsiębiorstwo mogło zaspokajać całkowicie potrzeby rynku. Co jeszcze trzeba wiedzieć o prowadzeniu biura?

Biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe

Wysoki poziom usług potwierdzony certyfikatami

Na co zwracają uwagę potencjalni klienci? Przede wszystkim ważne jest dla nich kto ich księgami rachunkowymi się zajmuje, czyli kwalifikacje do wykonywania zawodu księgowego, które mają pracownicy biura. Oznacza to, że warto wywiesić w siedzibie firmy czy też pokazać na stronie internetowej biura certyfikaty, dyplomy, zaświadczenia o ukończonych szkołach czy kursach zawodowych, które jednoznacznie potwierdzą, że biuro rachunkowe jest wykwalifikowane. Kiedy klienci zobaczą, że mają do czynienia z księgowymi, którzy mają wiele dyplomów i szkolenie w konkretnej dziedzinie nabiorą pewności, że właśnie to jest miejsce do prowadzenia ich ksiąg. Warto skorzystać między innymi z przykładu biura rachunkowego http://prawnopodatkowy.pl/, które od ponad 20 lat z sukcesem działa na rynku.

Księgowość na wyciągnięcie ręki

Dla wielu przedsiębiorców bardzo ważny jest też czas, szybka i łatwa komunikacja z księgowością zewnętrzną, a nawet możliwość podglądu działań na bieżąco. To umożliwiają nowoczesne narzędzia informatyczne. Ponadto warto wiedzieć, że biuro rachunkowe nie wystawia absolutnie wszystkich dokumentów za przedsiębiorcę. Choćby wystawienie dokumentów sprzedaży np. faktury VAT należy do zadań przedsiębiorcy, a biuro rachunkowe ma za zadanie zaksięgować taki dokument, dlatego niezbędna jest szybka i sprawna, ale też bezpieczna wymiana dokumentów.

Dlatego podstawą w prowadzeniu biura rachunkowego jest dobry program komputerowy umożliwiający nie tylko księgowanie dokumentów, ale też prowadzenie korespondencji z klientami. Umożliwia to szybkie przesyłanie potrzebnych danych, dokumentów w formie elektronicznej, które i tak potem można wydrukować, jeśli jest potrzeba posiadania fizycznej kopi. Ale zdecydowanie jest to wygodniejsze niż fizyczne dostarczanie dokumentów choćby raz dziennie, co dla samego przedsiębiorcy było by niewygodne.

 

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments