Lampy do przedpokoju – oświetlenie ciepłe czy zimne?

Lampy do przedpokoju – oświetlenie ciepłe czy zimne?

Lampy do przedpokoju – oświetlenie ciepłe czy zimne?

Każda osoba wybierając lampy do przedpokoju musi zastanowić się nad różnymi aspektami. Nie tylko chodzi o producenta, kształt, gabaryty itp. Ważna jest także barwa. Dzisiaj dowiecie się na co zwracać szczególną uwagę właśnie w tym aspekcie.

Czy pomieszczenie ma dostęp do światła naturalnego?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy przedpokój ma swobodny dostęp do światła naturalnego. U Was występuje taka właśnie sytuacja? Przedpokój – kolokwialnie pisząc – korzysta bowiem z dobrej, słonecznej pogody? W takiej sytuacji warto zdecydować się na lampy do przedpokoju o barwie zimnej. Chodzi o to, aby w pewnym sensie zadziałać na zasadzie kontrastu. Barwa ciepła mogłaby wyglądać na zbyt jaskrawą, co przyniosłoby efekt tak naprawdę odwrotny do zamierzonego. Jeśli nie wiecie, czy konkretne lampy będą generowały to rozwiązanie, to warto skorzystać z pomocy specjalistów od tego tematu. Wtedy będziecie mieć pewność, że uzyskacie bowiem pożądany rezultat.

Kiedy postawić na ciepłą barwę?

W jakiej sytuacji wyprać natomiast lampy, które będą gwarantowały barwę ciepłą? Łatwo domyślić się, że w pomieszczeniach, które nie mają w ogóle dostępu do światła naturalnego albo jest on niewielki. Dzieje się tak na przykład w blokach albo kamienicach. Często w tych pomieszczeniach musimy korzystać z oświetlenia głównego lub pomocniczego nawet wtedy, kiedy za oknami panuje naprawdę bardzo dobra pogoda… Eksperci podkreślają, że w tym przypadku dobrze jest zdecydować się na lampy o ciepłej barwie. Takie wnętrze będzie powodowało uczucie komfortu wśród domowników, a także wszystkich zaproszonych gości. Ta zasada powinna obowiązywać nie tylko w przypadku oświetlenia głównego, a także dodatkowych punktów świetlnych. Istotne jest to, żeby wszystko sobie dokładnie zaplanować. Pamiętajcie, że zbyt mało lamp nie zapewni odpowiedniego oświetlenia. Zbyt duża ilość przytłacza i optycznie zmniejsza rozmiary konkretnego pomieszczenia.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments