Lepsza manualna, czy automatyczna skrzynia biegów?

Lepsza manualna, czy automatyczna skrzynia biegów?

Jaki rodzaj skrzyni biegów uwzględnić, przy zakupie samochodu? Czy rzeczywiście niekiedy manualna, może być dużo lepsza od automatycznej?

Reklama: Skuter Racibórz

Warto tutaj nawiązać do ich najważniejszych zalet, w przypadku manualnej skrzyni biegów mowa przede wszystkim o swobodzie zmiany biegów, a tym samym jednocześnie auta ze skrzynią manualną są znacznie tańsze, uważane są też za mniej awaryjne pod tym kątem. Jeżeli jednak mowa o skrzyni automatycznej, to tutaj przeważa komfort oraz wygoda, a także to iż posiadają one dużo więcej biegów, w ich przypadku jest ich 8 kiedy w manualnej mamy jedynie 6.

Oczywiście taka liczba biegów, co ciekawe pozwala na znacznie lepsze przyśpieszenie, a także mniejsze zużycie paliwa, co może nas do niej najzwyczajniej w świecie przekonać. Niestety samochody z automatyczną skrzynią biegów, są znacznie droższe a prosta ich zmiana może też być powodem uszkodzenia samej skrzyni, która jest dosyć wrażliwa na poszczególne usterki. Nie zmienia to zdania na temat popularności aut, jakie są właśnie wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, zwłaszcza tych sportowych.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments