MAŁGORZATA FLIS – Pierwsze tygodnie treningów

MAŁGORZATA FLIS – Pierwsze tygodnie treningów

MAŁGORZATA FLIS – WICEMISTRZYNI POLSKI Z ROKU 2016 (BIKINI FITNESS)

W materiałach dotyczących osób rozpoczynających treningi wiele się mówi o potrzebie posiadania odpowiedniego planu treningów czy też o zmianie nawyków żywieniowych i właściwej diecie. Każdy osoba początkująca, która ma wyznaczony cel, chciałaby osiągnąć go jak najszybciej i przez ten pośpiech często, a czasami nawet zbyt często, sprawdza swoje postępy, co może wpędzić ją w kłopoty. Trzeba dać sobie czas na zmianę wyglądu sylwetki. Uzyskanie wymarzonych kształtów zajmie nam mniej więcej tyle czasu, ile zajęło nam popsucie ich. Dlatego wszyscy wybitni sportowcy posiadają tak ważną cechę ludzkiego charakteru, jaką jest cierpliwość. Ta cecha na pewno przyda się wszystkim kobietom, które trenują na siłowniach i nie mogą się doczekać zmian w wyglądzie sylwetki.

MAŁGORZATA FLIS

MAŁGORZATA FLIS

Każda kobieta chce się prezentować atrakcyjnie, nie każda jednak ma taką sylwetkę, która jej na to pozwala. To problem wielu kobiet, stąd też tak dużo można ich spotkać na salach treningowych klubów fitness i siłowni.

Rozpoczynając treningi oczekujemy szybkich i trwałych postępów. Potrafimy niemal codziennie stawać na wadze i dokładnie przyglądać się odbiciu swojej sylwetki w lustrze. Wypatrujemy się w nie w nadziei dostrzeżenia zauważalnych zmian. Niestety, nic takiego nie zauważamy. Stale powtarzająca się taka sytuacja może doprowadzić do zniechęcenia i braku wiary w siebie. Nie fundujmy sobie takiej niespodzianki, bo to droga donikąd.

Oczywiście,jeżeli systematycznie trenujemy i stosujemy właściwą dietę, to zmiany w wyglądzie sylwetki będą, ale na pewno nie będą to szybkie zmiany. Zamiast codziennie uważnie przyglądać się swojej sylwetce, radziłabym raz w tygodniu ważyć się rano na czczo i mierzyć obwody swojego ciała.

Zanim rozpoczniemy treningi, proponuję zrobić sobie zdjęcie w kostiumie kąpielowym w 4 pozycjach (przodem, tyłem, prawym bokiem i lewym bokiem) i po miesiącu to powtórzyć. Wtedy zobaczycie, jak dobrym pomysłem było zapisanie się do siłowni na treningi.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments