Moda która podbiła nasze serca – odzież patriotyczna

Moda która podbiła nasze serca – odzież patriotyczna

Na przełomie ostatnich kilku lat, bardzo rozpowszechniła się moda na noszenie ubrań z symbolami patriotycznymi. To dobry sposób na manifestację przywiązania do naszych wartości, szacunku i dumy z naszych przodków oraz historii, którą jako naród mamy niezwykle bogatą.

Odzież patriotyczna

Odzież patriotyczna

W przeszłości jedynie w święta państwowe eksponowaliśmy nieśmiało własne symbole narodowe, tak jak byśmy sie wstydzili własnej przeszłości a kompleksy przeszkadzały nam głośno wykrzyczeć o odwadze i heroizmie naszych przodków. Dlaczego jeansy czy koszulki w barwach narodowych Anglii czy USA są trendy, są cool a nasz t-schirt z orzełkiem nazywany jest przez tzw. telewizyjnych celebrytów patriotyczną dewocją?

Na szczęście trend z noszeniem odzież militarnej nie przejmuje się hejtem i na rynku powstaje coraz więcej firm oferujących nie tylko odzież dla mężczyzn, dzieci i kobiet, ale również akcesoria jak plecaki, torby, portfele, kaszkiety. Można wybierać spośród różnych fasonów, od bardziej wyrazistych koszulek z dużymi motywami patriotycznymi do bardziej stonowanych modeli z delikatnym symbolem.

Ważnym jest fakt, że większość producentów odzieży patriotycznej, tnąc koszty, nie przeniosło produkcji do krajów azjatyckich, jak to robi większość światowych marek, a postanowiło stworzyć miejsca pracy w Polsce dając przykład współczesnemu patriotyzmowi.

Tak wielka popularność noszenia ubrań obrazujących jakiś fragment czy symbol naszej historii nie wynika z chwilowej mody, wynika to z rosnącej dumy narodowej, dumy z naszej historii z naszych dokonań, chęci manifestacji tego kim jesteśmy, jakie są nasze wartości, kim są nasi przodkowie. Nie chcemy, aby nasza historia była zamknięta w zatęchłych bibliotecznych książkach, chcemy nosić ją z dumą na piersiach i mówić wszystkim kim jesteśmy, skąd się wywodzimy.

Nie dziwi więc hejt świata multi-kulti, któremu zależy na stworzeniu jednolitej masy wielokulturowej składającej sie z pozbawionych swych korzeni ludzi, bez historii, bez zasad, bez moralności.

To zwykła frustracja, oni wiedzą, że już przegrali.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments