Myszy i szczury – jest się, czego obawiać?

Myszy i szczury – jest się, czego obawiać?

Pojawienie się w domu myszy, czy też jej większego kuzyna szczura, na pewno nie należy do zdarzeń przyjemnych. Niekiedy, tej wizycie towarzyszyć może krzyk…o rany mysz! Niektóre osoby już na sam widok gryzonia reagują ucieczką. Inni nie boją się ich, ale często nie wiedzą jak pozbyć się ich towarzystwa. Czy należy obawiać się myszy i szczurów? Jakie niebezpieczeństwa wiążą się z ich pojawieniem w ludzkich siedzibach?

Co świadczy o obecności gryzoni w domu?

Najczęściej pierwszym sygnałem ich obecności w domu czy mieszkaniu są ich odchody. Szczury pozostawiają również w miejscach swego bytowania mocz, często zmieszany z brudem. Wraz z pojawieniem się śladów ich bytności, pojawia się również niemiły zapach.

dezynsekcja

dezynsekcja

Szczury i myszy przez całe swoje życie muszą ścierać rosnące zęby. W związku z tym w domu mogą gryźć meble, ubrania, tkaniny, kable, a także inne wyposażenie. Zwierzęta te prowadzą nocny tryb życia. To w nocy najłatwiej usłyszeć odgłosy ich obecności. Zarówno myszy, jak i szczury bardzo szybko się rozmnażają. Po jakimś czasie okazać się może, że problem jest już, nie tylko z pojedynczymi osobnikami, ale z całym ich skupiskiem.

Jak się ich pozbyć?

Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się tych gryzoni jest deratyzacja. Tego typu usługi świadczy między innymi Dezynsekcja Wrocław. Jest, to efektywne działanie, ponieważ bardzo często nie tylko powoduje likwidacje gryzoni, ale również zabezpiecza przed ich ponownym pojawieniem się.

Choroby przenoszone przez myszy i szczury

Myszy i szczury mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Zwierzęta te są nosicielami wielu groźnych chorób odzwierzęcych. Szczury przenoszą między innymi takie choroby, jak salmonelloza, włośnica, gorączka szczurza, choroba Weila. Infekcja z gryzonia na człowieka może mieć miejsce podczas ugryzienia, spożycie zainfekowanych produktów, wody, przez drogi oddechowe. Zakażenie może przenosić się również poprzez nosicieli, żyjących na gryzoniach.

Myszy i szczury stanowią poważne zagrożenie i jest się czego obawiać.

Joanna Wło

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments