Głównym materiałem, który jest stosowany jako powłoka hydrofobowa jest krzemionka. Ponieważ krzemionka ma konsystencję żelu, może być stosowana na wielu rożnych powierzchniach. Kolejnym materiałem wykorzystywanym w powłokach hydrofobowych jest polistyren tlenkowy, który ma bardziej długotrwały efekt niż powłoki wykonane żelem. Jest również skuteczniejszy w ochronie powierzchni przed korozją, czy też innymi niepożądanymi chemikaliami. Niestety koszty produkcyjne polistyrenu są na tyle wysokie, że zdecydowanie bardziej opłaca się produkcja żelu krzemionkowego.
Cegła jest powszechnym materiałem budowlanym i wygląda fantastycznie, jednak ściana z cegły lub fasada zachowuje się jak gigantyczna gąbka, która z wielką przyjemnością wchłonie płyn.
Wnikanie wody jest niezwykle problematyczne dla cegieł i z biegiem czasu z powodu zamarzania, wpływu promieni UV od słońca, a także soli, która wnika w cegłę, ta powoli rozpada się. Pęknięcia na cegle, złuszczające się krawędzie, rozsypujące się zaprawy, w najlepszym wypadku psuje to cały wizerunek budynku, a w najgorszym może oznaczać bardzo kosztowną i czasochłonną renowację.
http://nanocape.pl/ zapewnia profesjonalną obsługę w zakresie odnawiania i zabezpieczania ścian z cegły. Powłoka hydrofobowa cegły ochroni Twoją ceglaną ścianę przed:
– Przenikaniem wody i chemikaliów do wnętrza .
– Przepuszczalność wilgoci kapilarnej.
– Zanieczyszczaniem ze środowiska, brudem, pyłem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami.
– Szkodliwością kwaśnych deszczy.
– Korozją cegły.
– Wzrostem mikroorganizmów i grzybów na powierzchni.
– Osadzaniem się soli.
– Rozwojem mchów, porostów i alg.
– Tłuszczem, plamami i zaciekami.
– Graffiti.
Powłoka hydrofobowa, to” funkcjonalna powłoka” , która opisuje układy, które oprócz klasycznych właściwości powłoki (tj. dekoracji i zabezpieczenia) mają dodatkową funkcjonalność. Ta dodatkowa funkcja zapewnia samooczyszczenie, antystatyczność, antyrefleksyjność i antybakteryjność.