Powłoka hydrofobowa cegły.

Powłoka hydrofobowa cegły.

Głównym materiałem, który jest stosowany jako powłoka hydrofobowa jest krzemionka. Ponieważ krzemionka ma konsystencję żelu, może być stosowana na wielu rożnych powierzchniach. Kolejnym materiałem wykorzystywanym w powłokach hydrofobowych jest polistyren tlenkowy, który ma bardziej długotrwały efekt niż powłoki wykonane żelem. Jest również skuteczniejszy w ochronie powierzchni przed korozją, czy też innymi niepożądanymi chemikaliami. Niestety koszty produkcyjne polistyrenu są na tyle wysokie, że zdecydowanie bardziej opłaca się produkcja żelu krzemionkowego.

Cegła jest powszechnym materiałem budowlanym i wygląda fantastycznie, jednak ściana z cegły lub fasada zachowuje się jak gigantyczna gąbka, która z wielką przyjemnością wchłonie płyn.

Wnikanie wody jest niezwykle problematyczne dla cegieł i z biegiem czasu z powodu zamarzania, wpływu promieni UV od słońca, a także soli, która wnika w cegłę, ta powoli rozpada się. Pęknięcia na cegle, złuszczające się krawędzie, rozsypujące się zaprawy, w najlepszym wypadku psuje to cały wizerunek budynku, a w najgorszym może oznaczać bardzo kosztowną i czasochłonną renowację.
http://nanocape.pl/ zapewnia profesjonalną obsługę w zakresie odnawiania i zabezpieczania ścian z cegły. Powłoka hydrofobowa cegły ochroni Twoją ceglaną ścianę przed:

– Przenikaniem wody i chemikaliów do wnętrza .
– Przepuszczalność wilgoci kapilarnej.
– Zanieczyszczaniem ze środowiska, brudem, pyłem, kurzem  i innymi zanieczyszczeniami.
– Szkodliwością kwaśnych deszczy.
– Korozją cegły.
– Wzrostem mikroorganizmów i grzybów na powierzchni.
– Osadzaniem się soli.
– Rozwojem mchów, porostów i alg.
– Tłuszczem, plamami i zaciekami.
– Graffiti.

Powłoka hydrofobowa,  to” funkcjonalna powłoka” , która opisuje układy, które oprócz klasycznych właściwości powłoki (tj. dekoracji i zabezpieczenia) mają dodatkową funkcjonalność. Ta dodatkowa funkcja zapewnia samooczyszczenie, antystatyczność, antyrefleksyjność i antybakteryjność.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments