Rodzaje ręcznych wózków paletowych

Rodzaje ręcznych wózków paletowych

Mówiąc o ręcznych wózkach paletowych mamy na myśli urządzenia zaliczane do grupy wózków magazynowych, zaopatrzone w ręczne unoszenie ładunku oraz ręczne pchanie. Wózki paletowe, znane również pod nazwą paleciaki, przydają się nie tylko na halach magazynowych i halach produkcyjnych, ale również w sklepach (Auchan, Tesco, Lidl, Biedronka, Kaufland, Żabka, Fresh, Małpka Express). Ponadto niektóre rozwiązania stanowią podstawowe wyposażenie samochodów transportowych. Wózki paletowe służą do sprawnego załadunku, przewozu i rozładunku towaru.

Wózki paletowe

Wózki paletowe

Najpopularniejsze rozwiązania dostępne na polskim rynku

  1. Najpopularniejszym rozwiązaniem w zakresie ręcznych wózków paletowych jest tzn. podstawowy ręczny wózek paletowy unoszący. Opisywane paleciaki są w stanie unieść paletę na około 20 centymetrów. Wygodne w obsłudze umożliwiają szybki transport towaru na palecie. Najważniejsze jednak, iż urządzenia te zapewniają maksymalne bezpieczeństwo przenoszonym europaletom. Podstawowe ręczne wózki paletowe znalazły zastosowanie na wspomnianych już halach magazynowych oraz halach produkcyjnych, a także w sklepach i hurtowniach.
  2. Równie popularne i niezwykle przydatne są ręczne wózki paletowe wyposażone we wskaźnik wagi bądź ręczne wózki paletowe z profesjonalnym systemem ważącym. Wózki te pozwalają szybko i sprawnie zważyć dany towar, bez konieczności przekładania go na inne urządzenie ważące. Opisywane rozwiązanie doskonale sprawdza się tam, gdzie dochodzi do stałych rozliczeń z kontrahentami bądź prym wiedzie kontrola ilości przyjmowanego lub wysyłanego towaru.
  3. Warto wspomnieć również o ręcznych wózkach paletowych masztowych. Ten sprzęt jest o tyle przydatny, że pozwala podnieść ładunek na wysokość do 2 metrów. Paleciaki tego typu idealnie nadają się do szybkiego i sprawnego transportu ładunków do 1 000 kilogramów. Dodatkowo, znalazły one zastosowanie w samochodach transportowych pozbawionych rampy – głównie do rozładunku.
  4. Na koniec należy wspomnieć o nieco solidniejszych ręcznych wózkach paletowych wykonanych ze stali nierdzewnej. Te modele cieszą się niezwykłą popularnością przede wszystkim w branży spożywczej. Nadmienić należy, iż są powszechnie wykorzystywane w szczególnie ciężkich i niewygodnych warunkach.

Oczywiście, na rynku znajdziemy znacznie więcej modeli ręcznych wózków paletowych. Te jednak należą do najpopularniejszych, a co za tym idzie, najczęściej eksploatowanych w naszych rodzimych firmach.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments