XCCR rebreather – jakie są najważniejsze funkcje?

XCCR rebreather – jakie są najważniejsze funkcje?

XCCR rebreather – jakie są najważniejsze funkcje?

Co powoduje, że XCCR rebreather to urządzenie tak często wybierane przez fanów nurkowania? Z czego składa się ten sprzęt? Czym charakteryzuje się konstrukcja? Jakimi przymiotami odznaczają się jednostka, główny kontroler oraz sensory? Jeśli macie zamiar dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to zapraszamy do dzisiejszej lektury.

Czym cechuje się jednostka?

Mamy tutaj do czynienia między innymi z ergonomiczną oraz kompaktową konstrukcją. Dlaczego jest to istotne? Między innymi ze względu na fakt, że użytkownicy mogą łatwiej składać oraz rozkładać sprzęt bez konieczności używania specjalnych narzędzi. To jednak nie wszystko. Zastosowano tutaj również unikatowy system zatrzaskowy, który znajduje się przy głowicy. Gwarantuje to łatwy i bezproblemowy dostęp do O-Ringu. Warto zwrócić uwagę również na dwa modele kanistrów, które są dostępne do wyboru.

Za co odpowiada główny kontroler?

Ważną rolę w tym urządzeniu spełnia główny kontroler. Dzięki temu XCCR rebreather działa nowocześnie, sprawnie, a także gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Jest on wbudowany w odseparowanej części, która znajduje się w środku głowicy. Główny kontroler ma zadanie między innymi odczytywać ciśnienie parcjalne z trzech sensorów tlenowych. Poza tym musi utrzymywać stałe ciśnienie parcjalne w pętli i dodawać tlen za pomocą solenoidu. Ponadto odczytuje poziom tlenu, dwutlenku węgla, a także diluentu w butlach. Do zadań głównego kontrolera należą także kalibracja sensorów i pomiar temperatury panującej w otoczeniu użytkownika.

Co warto wiedzieć o sensorach?

Należy podkreślić, że XCCR rebreather jest wyposażony między innymi w sensory tlenowe, a także wbudowany sensor dwutlenku węgla. Są one umieszczone w łatwo dostępnym dla każdego użytkownika zasobniku. Dlaczego jest to istotne? Między innymi ułatwia to suszenie oraz wymianę elementów tego typu.

To wszystko powoduje, że aktualnie nie brakuje chętnych, którzy zapisują się na szkolenia związane z nurkowaniem na obiegu zamkniętym. Ludzie dostrzegają, że dzięki temu eksplorowanie terenów podwodnych jest po prostu bardziej nowoczesne i bezpieczne.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments