Zasady oświetlenia małego pokoju

Zasady oświetlenia małego pokoju

Właściciele mieszkań o małym metrażu są zapewne bardzo zdruzgotani przy wyborze oświetlenia do swoich malutkich pokoików. Szeroki asortyment żyrandoli pokojowych stawia kupujących przed dylematem wyboru. Jednak w tym przypadku, aby nie przytłoczyć wnętrza powinniśmy ograniczyć się do opraw o mniejszych rozmiarach. Producent żyrandoli w tym zakresie stanął na wysokości zadania i oferuje nam całe mnóstwo ciekawych wzorów żyrandoli i opraw o minimalistycznej formie.

Postaw na właściwe oświetlenie

Klasyczne wiszące żyrandole na pewno nie zdadzą egzaminu w małych pokojach. Należy postawić na oświetlenie, które będzie optycznie powiększało pomieszczenie. Tylko światło skierowane ku górze sprosta temu zadaniu i przyniesie zamierzone efekty. Znakomicie sprawdzą się w malutkich pokojach plafony wewnętrzne.

Dodatkowe oświetlenie

Czasami pojedyncze sufitowe oświetlenie nie wystarczy do rozjaśnienia małego pokoju. Wówczas należy pomyśleć o dodatkowym oświetleniu. Znakomicie spiszą się tu lampy boczne przypominające oświetlenie ogrodowe. Proponujemy ciekawe oraz przepiękne i funkcjonalne wzory dodatkowego oświetlenia, a mianowicie:

  • kinkiety ścienne
  • lampy stojące
  • lampy podłogowe.

Pamiętajmy, że przy zastosowaniu takiego dodatkowego oświetlenia, strumień światła zawsze musi być skierowany ku górze. Wówczas to powiększymy optycznie mały pokój. Rewelacyjnie sprawdzi się w malutkich pokojach oświetlenie dekoracyjne typ – taśmy LED oraz halogeny. Można podświetlić każdy zakamarek małego pokoju.

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments