ŻYCIE PO CHOROBIE JEST JESZCZE PIĘKNIEJSZE! cz.1

ŻYCIE PO CHOROBIE JEST JESZCZE PIĘKNIEJSZE! cz.1

Rozmowa ze sportowcem Markiem Kopyściem na temat założonej przez niego Fundacji Concer Fighters mającej no celu mobilizację psychiki pacjentów do wołki z nowotworem.

MAREK KOPYŚĆ jest założycielem fundacji Cancer Fighters łączącej sport z niesieniem pomocy osobom potrzebującym. Fundacja powstała 2 lata temu i miała na celu dawanie wsparcia ludziom chorym na raka. Poprzez zaangażowanie w ćwiczenia sportowe czyni z nich prawdziwych wojowników w walce z tą chorobą i wpaja przekonanie, że wiara w wyzdrowienie i siła psychiki mają znaczące znaczenie w pokonywaniu objawów choroby.

Ponadto fundacja organizuje sprzęt dla klinik, w których działają jej wolontariusze, oraz uczestniczy w rehabilitacji chorych za pośrednictwem wynajętych specjalistów. Wszystkie te działania mają na celu pokazanie, że „diagnoza to jeszcze nie wyrok”. Fundacja ma oddziały we Wrocławiu, Olsztynie i Szczecinie.

Na każdym kroku podkreślasz, że sport odegrał ogromną rolę w twoim życiu, bo przyczynił się do pokonania raka. A tymczasem inni ludzie tracą w takiej chwili chęć do życia, czują się przywaleni chorobą i nie potrafią się podnieść. Co sprawiło, że w tak trudnej sytuacji wybrałeś aktywną drogę?

Zanim w ogóle zachorowałem, byłem sportowcem, wręcz pasjonatem sportu. Mając 15 lat przygotowywałem się do udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów. Nagle dopadła mnie ta najgorsza z chorób – nowotwór.

Zastanawiam się, o czym myśli piętnastolatek przygotowujący się do tak prestiżowych zawodów, kiedy dowiaduje się o nowotworze. Co wtedy czułeś?

Pustkę. Nie mogłem zebrać myśli, ze łzami w oczach patrzyłem na szpitalną ścianę. Trwało to kilka godzin. Całe moje życie marzyłem o jednym: o byciu piłkarzem, a w jednej chwili zostało mi zabrane wszystko.

Jak długo byłeś w dołku psychicznym?

Diagnoza spowodowała u mnie duże załamanie, lecz po pewnym czasie uświadomiłem sobie, że po wygranej walce z rakiem mogę być tylko silniejszy.

Deklaracja, którą sobie postawiłem na początku choroby, dodawała mi ciągle sił. Dlatego powstają kolejne akcje, aby każdy chory był zawsze pozytywnie nastawiony.

Bo wiarą w siebie jesteśmy w stanie przezwyciężyć wszystko.

SPIS TREŚCI

ŻYCIE PO CHOROBIE JEST JESZCZE PIĘKNIEJSZE! cz.1


http://ebuke.pl/zycie-po-chorobie-jest-jeszcze-piekniejsze-cz-2/
http://ebuke.pl/zycie-po-chorobie-jest-jeszcze-piekniejsze-cz-3/
http://ebuke.pl/zycie-po-chorobie-jest-jeszcze-piekniejsze-cz-4/

Facebook Comments
3 comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments