Bezinwazyjne osuszanie ścian z wilgoci

Bezinwazyjne osuszanie ścian z wilgoci

Skąd się bierze wilgoć w ścianach? pierwszej jej oznaki

Skąd się bierze wilgoć w ścianach? Wilgoć w ścianach jest efektem działania kapilarnego, czyli sytuacji w której woda zasysana jest przez malutkie otwory w murze, nie ma tu znaczenia czy mur wykonany jest z cegły, kamienia czy tradycyjnych pustaków. Woda może być wznoszona nawet na wysokość 1,5 metra, jednak widoczne skutki wilgoci mogą być widoczne dużo wyżej.

Typowe oznaki wilgoci w pomieszczeniu to tak zwane linie przepływu czyli brązowawa lub żółtawa linia zabrudzenia na ścianie. Innymi widocznymi oznakami wilgoci są wydęty tynk w dolnych częściach ściany bezpośrednio w okolicy listwy przypodłogowej.  Oprócz wspomnianych zabrudzeń pierwszymi oznakami wilgoci są również białe osady, czyli sole które wilgoć działaniem kapilarnym wyprowadza z murów i podczas parowania „osadza” na widocznym przez nas tynku  Zawilgocone miejsca mogą występować nie tylko na ścianach, wyjątkowo newralgicznym miejscem jest podłoga, ponieważ na niej znajdują się elementy drewniane, które szybko wchłaniają wilgoć.

osuszanie ścian po zalaniu

Przed przystąpieniem do osuszania ścian konieczne jest również wykonanie izolacji poziomej. Ważne jest aby poziom izolacji musi znajdował się minimum 15cm poniżej linii gruntu. Dostępnych jest kilka godnych polecenia rozwiązań osuszania ścian, są to między innymi:

  1. Chemikalia wodoodporne (kremy, żele lub pasty, które należy wstrzyknąć w mur)
  2. Iniekcja krystaliczna (mieszanka soli blokująca pory w strukturze muru)
  3. Osuszanie elektroosmozą,
  4. Iniekcja z wykorzystaniem specjalistycznego kremu

 

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments