Koronkowa robota – sposób na biznes cz.2

Koronkowa robota – sposób na biznes cz.2

Pieniądz zmienia punkt widzenia

Sergiusz Kozubek z Koniakowa docenił potencjał biznesu ludowego i nie pomylił się w swoich wyliczeniach. Osiem lat temu, po ukończeniu studiów wrócił do rodzinnej miejscowości. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że tradycja koronczarstwa w Beskidach sięga kilkuset lat. Inni jednak skracają ten okres do niespełna jednego wieku. Nie historią jednak kierował się Sergiusz Kozubek rozpoczynając swoją działalność handlową. Powrót do Koniakowa zbiegł się w czasie z szumem wokół koniakow-skich stringów.

– Wykorzystałem moment i wykupiłem domenę internetową koniakow. com. Ubiegłem innych, bo w każdej chwili ktoś mógł zająć adres strony. Miałem pomysł na sklep internetowy, w którym będę sprzedawał koronkowe produkty, zarówno tradycyjne obrusy, serwety, firany, jak i komplety bielizny oraz kostiumy kąpielowe. Wiele osób okazywało niezadowolenie, że koronka, która gości w dostojnych gabinetach i na stole u samego papieża, znajdzie się też w szafkach z bielizną nastolatek. Z czasem jednak zrozumiano, że sztuka, a zarazem biznes potrzebują odświeżenia. Rosnąca sprzedaż sprawiła, że koronczarki przestały narzekać i zabrały się za reklamowanie- mówi Sergiusz Kozubek, właściciel sklepu internetowego konia-kow.com.

Heklowaniem określa się inaczej szydełkowanie. Istnieje kilka technik stosowanych przez koronczarki, jednak w Koniakowie najpopularniejsze jest używanie szydełka, bo tak robiły ich prababki, babki i matki. Koronki igłowe powstają przez osnuwanie nici na kawałku tkaniny, którą po wykonaniu wzoru usuwa się. Natomiast w szyciu koronki klockowej wykorzystuje się klocki, na które nawija się nici, przeplata, a następnie wiąże. Technika zależy od miejsca jej stosowania; znane koronki pochodzą m.in. z Wenecji, Paryża, Gandawy i Brukseli.

Koronki na lato

Najwięcej zamówień w sklepie Sergiusza Kozubka pojawia się pod koniec roku oraz latem. Koronkowa bielizna to nie tylko dobry prezent świąteczny, ale także z okazji Walentynek. Od maja rośnie natomiast sprzedaż kostiumów kąpielowych. Wbrew pozorom koronka nie jest nietrwałym materiałem. Można ją prać w temperaturze 40 stopni, a następnie prasować, aby się nie kurczyła. Sklep internetowy nie posiada dużych zapasów, bo każde zamówienie jest inne. Dzięki temu właściciel koronki czuje się wyjątkowy – wie, że nigdzie indziej nie ma drugiego takiego samego egzemplarza.

 

SPIS TREŚCI

http://ebuke.pl/koronkowa-robota-sposob-na-biznes-cz-1/
http://ebuke.pl/koronkowa-robota-sposob-na-biznes-cz-2/
http://ebuke.pl/koronkowa-robota-sposob-na-biznes-cz-3/

Facebook Comments

Artykuły użytkownika

Najnowsze

Najczęściej komentowane

Facebook Comments